Autorův sloupek - Vlk - 04/30/2001 11:39:17 (Starší články.)
Smutek nad internetem v ČR

Tak minulý týden mi došel e-mail s žádostí odstranit odkaz na Stříbrnou skalici z těchto stránek. Ačkoliv je zcela normální, že věci začínají a končí, nemohu se ubránit troše lítosti. Ne proto, že zmizí jedny stránky, ale proto, že jsem si s kolegou, který stránky budoval vyměnil pár dopisů a mám něco informací o důvodech, které ho k uzavření stránek vedli. Ten důvod je jednoduchý, malá odezva lidí a především téměř absolutní nezájem úředníků a zastupitelů.


Je mi líto, ale tyto důvody mohu jen potvrdit. Většina lidí se tváří, jakobychom ty stránky snad dělali pro peníze a těžce na tom vydělávali. Mohu všechny ujisti, že jsem za stránky Posázaví, ani Uhlířských Janovic neměl ani korunu zisku, naopak jsem tomu obětoval docela dost času a (jako každému koníčku) i něco finančních prostředků. Snad jedinou odměnou pak je, pokud lidé o těch stránkách vědí a nějak na ně reagují, používají inzerci, píší své názory, navrhují, co by se zde mohlo objevit, co by mělo zmizet atd. Teď sáhnu do duše všem, co si tyto stránky čtou: To si opravdu myslíte, že je všechno dokonalé, že není co vylepšit? Nebo je všem prostě zatěžko napsat pár řádek, klidně kritických, ale ať je váš názor slyšet, zatím mohu jen potvrdit, že následující vtip je u nás stále realitou a to i po 10 letech demokracie:


Američanovi, Rusovi, a Čehcovi položí otázku: Jaký je váš vlastní názor na fronty na maso?
Američan: Fronty? Co to je?
Rus: Maso? To je co?
Čech: Vlastní názor? Co to je?


Nebudu se raději šířit o tom, jaká je spolupráce s městským zastupitelstvem v UJ, pouze podotknu, že jsem napsal asi 10 dopisů různým obecním úřadům s nabídkou spolupráce (zadarmo) a nedostal jsem ani jednu odpověď. To je další zajímavá vlastnost úřadů, pokud něco nechci, neodpovídám a tvářím se jako mrtvý brouk. Já tomu pravda říkám neslušnost a myslím si, že to svědčí o tom, že ve státní správě by slušného člověka s lucernou pohledal.


00002