Autorův sloupek - Vlk - 3. července 2004 15:59:50 (Starší články.)
Tanečky kolem nové vlády

Tak nevím, co si o tom mám myslet. Ale naši politici nás opravdu jsou schopni přesvědčit, že 1 + 1 = 2, ale někdy také 3, nebo 1,5 a to v závislosti na tom, jak se jim to hodí. Pan prezident si pozve pana Grosse, aby ho požádal o sestavení vlády (ale nejmenuje ho premiérem …) ke které mu dá podmínky, které jsou v podstatě nesplnitelné ( získat 101 hlasů bez ODS a KSČM je bez dvou poslanců US, kteří z klubu odešli ono 1+1=3). Pokud měl p. Gross nějakou šanci získat hlas z opozice (za protislužbu resp. teplé místečko), pak mu jeho spolustraníci, kteří o tom veřejně neveřejně promluvili do novin podrazili nohy – no kdo by asi teď ještě souhlasil, když už dopředu má na sobě cejch prodejné k**vy.


Situace před týdnem, kdy si nejprve odbojní jedinci uvědomili, že pokud půjde p. Špidla, pak i jim hrozí odstavení od koryt, a najednou bylo všechno jinak, bylo třeba jednat, nevidět vše jednobarevně, … tak ta jasně ukazuje, že naši představitelé v parlamentu a ve vládě jsou (v průměru) pěkná verbež, které jde v prvé řadě o sebe, v druhé o svoje známé a kamarádíčky, pak dlouho nic a pak je kdesi v dáli něco jako občan a veřejné zájmy.


Zastavil bych se ještě o jednom úkazu v našem parlamentu,. Je to p. poslanec Kott. Moc bych byl rád, aby byl častěji v televizních debatách a více se o něm psalo. Domnívám se, že právě u něho by se mladí mohli poučit o tom, že alkohol je opravdu zhoubný a může dokonce vést až k těžké demenci. Jeho vstup do klubu, který se právě rozpadá mi připadá jako pasažér letadla padajícího k zemi, který se s letuškou začne hádat, že v takovém případě má právo na první třídu. Tam je opravdu šance pro p. Grosse jeden hlas získat. V podstatě stačí zakoupit láhev levné výčepní lihoviny (p. Kott už stejně pije vše co teče) a podstrčít ji do správné tašky. Ovšem na zdůvodnění pana Kotta, proč hlasoval pro vládu si rád počkám. Předpokládám, že v rámci stability (jeho finanční situace) se rozhodl podpořit a kontrolovat levicovou vládu (v kapitalismu by mu na dluh nenalili) a bude se snažit svými návrhy legislativních opatření a podporou průmyslu (výroby nápojů) zlepšit (svoji) životní úroveň.


00006