Autorův sloupek - Vlk - 14. června 2004 14:58:25 (Starší články.)
Volby do EP

Tak jsme odvolili (někteří) a teď se bude účtovat. Hodnocení pana Špidli je poměrně humorné, ale logické. Snaží se zachovat chladnou hlavu a nepřiznat si příliš prohru dle hesla, pokud se něco dost dlouho říká, začnou tomu i lidé věřit.


Objevilo se i dost názorů, že by měla nastat rekonstrukce vlády (eufemistický výraz pro \"škatulata batulata, hejbejte se\"), nebo dokonce předčasné volby. Budu se asi opakovat, ale pořád mi nějak chybí skupina v parlamentu, která by měla na předčasných volbách zájem.


ODS stačí počkat, co mr. Špidla a jeho Melody Boys ještě vymyslí (s nadszákou, od poloviny naší vlády čekat myšlenkové pochody je jako chtít po papouškovi, aby zpíval operní árie).


ČSSD je u vesla a od koryta se nikdy nikomu nechtělo a se současnou podporou voličů by mudel Špidla a spol. strávit nějakou dobu na ostrém slunci, aby do toho šli.


KSČM se rýsuje šance tiše podpořit ČSSD a mít za to dva roky poměrně silnou pozici bez odpovědnosti za výsledek.


KDU-ČSL je taky v pohodě - Kalousek se zubí mimo vládu a opět praktikuje opozici uvnitř vládní koalici, na což jsou lidovci experti.


No a US - tak ti mají ještě dva roky na to, aby si prohlédli parlament, zahřáli se na výsluní TV debat a tiše odkráčeli do pr...opadliště dějin.


A voliči si aspoň mohou uvědomit, kho volili a komu věřili. \"Co si kdo navařil (zvolil), sám ať si vyjí.\"


A kdybyste nevěděli, kdo za to může, Špidlův objev: \"může za to Zeman.\" To ukazuje, že včerejší sluníčko panu Špidlovi opravdu nesvědčilo.


00004