Autorův sloupek - Vlk - 18. prosince 2003 17:29:31 (Starší články.)
Kolíne, Kolíne

Omlouvám se, ale přepadla mě trochu deprese - nikoliv ze svátků vánočních, ale ze stavu věcí v Kolíně. Asi málokomu unikly rošády na podzim. Nevím, kdo byl v právu, ale musím konstatovat, že práce radnice se mi moc nelíbí. Již několik let mi připadá, že jediný cíl je automobilka. Je to jistě velký projekt, ale existují i jiné věci a v Kolíně žijí i občané, kteří s ní nemají moc společného a i ti volili a jsou právoplatnými občany. Namátkou:


Dopravní situace: o tom, že je kritická může pochybovat jen člověk, který se někdy dopoledne nepodíval na stávající průjezd - kolona popojíždějích vozidel, nebo tvor ducha mdlého. O tom, jak to bude vypadat po otevření automobilky nechci ani spekulovat - tah sídliště - zálabí bude asi hodně zatížen.


Byty: nevím proč, ale stále se nemohu dobrat informací o prodeji městských bytů - odpověď \"my ještě nevíme\" je standard a ukázka úřednické nadutosti.


Infrastruktura: mnoho radnic pochopilo, že jí je třeba pomoci - v Kolíně (není to vina jen radnice) není ve značné části ADSL a bezdrát poskytují firmy, které za tohoto stavu drží ceny hodně nad standardem.


Náměstí: o jeho rekonstrukci se mluví dlouho, dlouho, dlouho ...


Odpady: třídění odpadu v Kolíně je asi utopie.


A teď něco pozitivního: Kolín se mi zdá celkem čistý a má, podle mne, jednu velkou chloubu - dobré kino, kde je solidní výběr filmů. Všem nám přeji, aby těch chválihodných věcí bylo více a více.


00003