Autorův sloupek - Vlk - 6. října 2003 19:24:58 (Starší články.)
Akce Kryštof – pokračovat

V 40 týdnu proběhla na našem území akce dopravní policie pod názvem Kryštof a na jejím konci byl shodou okolností černý víkend dopravních nehod. Bylo by určitě jednoduché říci, že se jedná o jasný důkaz zbytečnosti této akce (a opoziční politici se v tomto smyslu již vyjádřili). To je ovšem velmi zjednodušující – akce opravdu sama o sobě nemá velký význam. Jedinou možností je v tomto stylu pokračovat a vytvořit ve všech pocit – dopustím se přestupku a budu potrestán. Proto se přimlouvám, aby podobné (co síly policie stačí) akce pokračovali, respektive se z toho stal standardní stav.


A měl bych ještě jedno doporučení – ze statistik mám pocit, že nejčastějšími příčinami jsou:


1) alkohol


Řešení naprosto jednoduché – při opakovaném zjištění odebrání řidičského průkazu, případně žaloba pro obecné ohrožení - zde se přimlouvám k zachování nulové hranice alkoholu v krvi, každý kdo viděl někoho hrát sport s „jedním, dvěma“ kousky desítky ví, jak jsou jeho reflexy zpomalené.


2) vysoká/nepřiměřená rychlost


Opět razantní postihy – pokuty jsou pro mnohé „manažery“ k smíchu, při odebrání řidičského průkazu jim nastanou potíže a příště si to rozmyslí.


3) špatný technický stav vozidla


zavést kontrolu firem, které mají právo dávat osvědčení – pokud se nalezne na silnici vrak, který před týdnem prošel „technickou“ není jiné cesty, než jí toto právo odebrat a trestat všechny, kdo mají udělení na odpovědnosti – je téměř jisté, že vzali úplatek – zaslouží potrestat.


Všechno je ale podmíněno tím, aby tento trest dopadal na viníky pravidelně a ne jednou za rok při akci, byť by se jednalo třeba o akci „Kolumbus“… Takže hodně štěstí a vytrvalosti naší policii.00006