Autorův sloupek - Vlk - 9. dubna 2003 11:34:43 (Starší články.)
České dráhy zlevňují

Dnes jsem si v MF Dnes (9. 4. 2003) přečetl, že ČD chtějí výrazně zjednodušit systém slev. Docela by mě zajímalo, jestli ho budou zjednodušovat stejní jedinci, kteří ho vymysleli. Domnívám se, že tento krok je jasným signálem, že neodvedli svoji práci dobře a je na čase jim to říci - změnou pracovního zařazení směrem dolů, případně rozloučením se s nimi.


Vůbec nechci komentovat současný stav dochvilnosti ČD - z budování koridorů se stala hezká výmluva. Rozumím i statistikám, které podle ČD říkají, že zpožděných vlaků je srovnatelně jako v cizině. To, že vlak v cizině je po 2 minutách zpožděný, zatímco pro ČD je 10 minut standardní odjezd se statistikami řádně zahýbá. Nicméně nerozumím, proč stále není nádraží schopno ohlásit zpoždění alespoň 10 min dopředu. To že ohlásí příjezd vlaku a vzápětí jeho zpoždění, takže cestující vyjdou na nástupiště, kde mrznou 10-15 minut, považuji za projev ignorace cestujícími a zároveň, omlouvám se za ten výraz, vrozeného kretenismu mnoha lidí na ČD.


Nevím, jak dlouho jsou na svém postu lidé z vedení, ale pokud je to více než rok, mělo by přijít vyhodnocení jejich činnosti a změny k lepšímu i k horšímu a následné důsledky.


Ještě k tomu zlevnění - nevadilo by mi, kdyby ceny zůstali na stávající úrovni, pokud by přišel dovětek, že za zpoždění přesahující 5 minut dráhy vrzcí jízdné - proč jezdit za méně, když můžeme jezdit skoro zdarma. (Trať Praha-Kolín)


00005