Autorův sloupek - Vlk - 10. ledna 2001 9:20:39 (Starší články.)
Městskému úřadu - jsi tu pro občany, ne my pro vás

Většina z vás asi není na těchto stránkách poprvé, takže si jistě všimli jisté neurovnanosti těchto stránek. Je to způsobeno především nedostatkem mého času a také trpělivosti. Přesto se již přes půl roku můžete na těchto stránkách dočíst o kulturních, sportovních i jiných akcích v okolí Janovic, nějaké zajímavosti a zprávy z okresu. Musím si bohužel postěžovat, protože vše to je dílo soukromých osob a téměř zcela bez účasti radnice města Uhlířské Janovice.

Naše radnice se tváří, že se jí něco takového netýká, protože je to něco co se tu nikdy nedělalo. Pokud tento argument přijmeme vraťme se opět na stromy, kam ostatně dle mého názoru mnozí pracovníci radnice patří. Jejich počítačová gramotnost a ochota spolupracovat je povětšinou na bodu mrazu. Světlou vyjímkou byl mladík v KICu, který bohužel skončil civilní službu a odešel, protože plat, který mu radnice nabídla byl více než směšný. Bohužel je to právě o tom, že páni radní jsou spokojení, že se jim nikdo moc natlačí na paty, nikdo se jich na nic moc neptá a žijí si v klidu ve svém teploučku a smrádku.

Nechci tu teď kritizovat speciálně Janovice, protože situace je podobná na většině míst. Nicméně když jsem minulý týden požádal radnici o zaslání rozpočtu na příští rok a zápisu z jedné schůze (jednalo se na ní o mém návrhu na práci pro KIC) dostal jsem ji zpět se složenkou na zaplacení kopírování a poštovného. Nechci zde rozebírat, kolik si řekli za okopírování, protože se tak zařadili mezi nejdražší kopírky, které vůbec znám, ale zaujalo mě něco jiného.

Jak jsem již řekl, již přes půl roku se snažím vyplnit mezeru, kterou, dle mého názoru, má na svědomí neschopnost Janovických radních. Již jsem se i rozloučil s možností, že radnice na tuto činnost něco přispěje, ale drzost a neomalenost se kterou si tato radnice za informování nás občanů řekne o peníze je neuvěřitelná (nic na tom nemění skutečnost, že je podle zákona v právu, lidský rozum by snad měl mít přednost). A proto:

Páni radní jste tu doporavdu vy pro nás a ne naopak. Vaší (alespoň morální, pokud víte co to je) povinností je informovat občany o dění ve městě.
A pro nás občany: zajímejte se o svoje město a radní, kteří s vámi zacházejí způsobem, který se vám nelíbí, ty prostě příště nevolte. (Nechci tu opravdu narážet na příští volby do městského zastupitelstva v UJ).


00003